Menu Zavrieť

Slovenská reprezentácia MMA smerujw na MS do Albánska

Albansko

SENIORSKÉ A JUNIORSKÉ TURNAJE

Medzinárodná federácia zmiešaných bojových umení (IMMAF) s potešením potvrdzuje, že Majstrovstvá sveta IMMAF 2023 sa oficiálne uskutočnia v albánskej Tirane v dňoch 20. – 25. novembra, pričom registrácia na turnaj sa uskutoční 19. novembra.

Majstrovstvá sveta, ktoré organizuje Albánska federácia MMA (ALBMMAF), sa uskutočnia v Tirane, Európskom meste športu 2023, v priestoroch Olympijského parku v Tirane. Majstrovstvá sveta IMMAF v roku 2023 budú druhým ročníkom tohto prestížneho podujatia v Európe.

Od roku 2014 viac ako 125 absolventov IMMAF dosiahlo úspechy v najväčších profesionálnych propagáciách MMA na svete vrátane: UFC, BRAVE Combat Federation, BELLATOR MMA, PFL, Invicta FC a ďalších, vďaka čomu je IMMAF najlepšou skúšobňou „Kde sa rodia hviezdy“.

V Tirane sa budú ďalšie amatérske talenty snažiť zopakovať úspechy bývalých šampiónov, ako sú napríklad v súčasnosti najvyššie postavení bojovníci UFC Amanda Ribas (BRA) a Brendan Allen (USA), Mohamad Mokaev ( GBF ) , Raul Rozas (Mex) ako aj nový šampión BRAVE CF v bantamovej váhe Jose Torres (USA).

Slovensko budú reprezentovať tito zápasnici:
V Junioroch:
Eva Erdélyiová
Matúš Harant
Mário Brezovský
Adam MRabet

V Senioroch:
Samir Smaali
Olexandryna Kostyik

Realizačný tím dopĺňajú: Tomáš Meliš, Marek Herda, Richard Konc, Mikuláš Erdélyi

Títo priekopníci si vyšliapali cestu k veľkosti a teraz slúžia ako príklad pre ďalšiu generáciu umelcov zmiešaných bojových umení, ktorí majú teraz vlastnú príležitosť dostať sa na vrchol tohto športu.

Prezident Slovenského zvazu MMA a ligy MAMMAL povedal:

„Tirana v Albánsku sa stane Európskym mestom športu 2023.
Bude váženým hostiteľským mestom majstrovstiev sveta IMMAF v roku 2023. Svetová organizácia IMMAF je “liga majstrov” v Svetovom MMA. Je „miestom, kde sa rodia hviezdy“, keďže začínajúci amatéri MMA začínajú svoju cestu zmiešanými bojovými umeniami. “

V roku 2022 sa v srbskom Novom Beograde (Belehrad) konali majstrovstvá sveta IMMAF, na ktorých sa zúčastnilo 520 športovcov zo 62 krajín.
Pre Slovensko bol Belehrad fantastický, keďže Eva Erdélyová získala historickú prvu striebornú medailu v Junioroch.

   IMG_6210