Menu Zavrieť

Čo je MMA?

Zmiešané bojové umenia (ďalej len MMA) sú novým druhom bojového športu, ktorý v súčasnosti zažíva obrovský nárast popularity medzi verejnosťou a športovcami. Predtým bol tento šport známejší pod pojmom ultimátny zápas.

Ultimate wrestling je názov pre druh bojového športu, v ktorom sa stretávajú bojovníci rôznych bojových umení a štýlov, ako sú karate, savate, kickbox, taekwondo, brazílske jiu-jitsu a mnohé ďalšie. Ultimátny boj vznikol z jediného dôvodu – zistiť, ktorý bojový šport alebo bojové umenie je najlepšie.

Typy bojovníkov

V MMA sa zvyčajne rozlišujú tri základné typy bojovníkov. Každý bojovník, či už profesionálny alebo amatérsky, trénuje všetky aspekty ultimátneho boja, ale jeden z nich je zvyčajne dominantný a vyhovuje mu najviac.

1. Striker (bojovník v stoji) – vysoko technický bojovník, používa boxerské kombinácie spolu s kopmi, ale nevyhovuje mu boj na zemi a bude sa brániť tomu, aby sa bojovalo na zemi. Títo bojovníci zvyčajne skúšajú techniky nazývané rozťahovanie. To umožňuje odolávať pokusom súpera o strkanie. Tieto techniky čerpajú z thajského boxu, boxu, karate a podobných športov.

2. Zápasník (wrestling) – zvyčajne sa snaží dostať súpera na zem a tam ukončiť zápas sériou úderov. Tento zápasník je zvyčajne skvelý v tom, že dokáže preniesť zápas na zem pomocou nejakej porážacej techniky. Techniky čerpá zo zápasenia a jemu podobných športov.

3. Groundfighter – priamy opak Striker. Bude sa snažiť preniesť boj na zem a používať techniky škrtenia a páky, aby prinútil súpera vzdať sa. Je menej zdatný v boxe. Títo bojovníci majú zvyčajne veľké základy v grapplingu, džude alebo brazílskom Jiu-Jitsu.

 

#SlovenskoMMA #UFCGym #MládežníckaReprezentácia #Bojovníci #Odhodlanie #Elán #GaloviaMMA #AsterixAObelix

MMA na základných školách  #mmanazakladnychskolach

Zdroj:

S MAMMALOM sa “BIŤ OPLATÍ”

WEB:           https://www.mammal.sk​​ https://mammal.sk/ppv​​

Instagram: https://www.instagram.com/mammal.sk/

Facebook:   https://www.facebook.com/SK.MAMMAL/

Youtube:     MAMMAL TV https://www.youtube.com/channel/UC-rskq39HXAKyOkv08FHFRQ

Tik Tok:      Mammal – Sovensky zvaz MMA

                     https://www.bojprotisikane.sk

                     www.skolskysport.sk

MAMMAL Kids 
MMA na školách