Novinky

ČO JE MAMMAL?

Skôr ako ti predstavíme MAMMAL, dovoľ nám najskôr predstaviť ľudí, ktorí stoja za celým projektom.
Sú to traja športoví nadšenci, hlavy rodín a tvrdo pracujúci ľudia, ktorí sa snažia zlepšiť prostredie amatérskeho MMA na Slovensku.

Peter Obert - spoluzakladateľ MAMMAL/marketing/sociálne média/grafika/web
Dlhodobo navštevujem a moderujem rôzne športové podujatia, medzi ktoré patria aj podujatia zamerané na MMA. Často vidím ako sa zápasníci snažia čo najkratšou a najrýchlejšou cestou dostať medzi profesionálov a takmer nikdy to nedopadne dobre. Som toho názoru, že zápasník by mal najskôr absolvovať minimálne 10-15 amatérskych zápasov, kvalitne sa vyzápasiť a až potom skúsiť kariéru profesionála. Má tak väčšiu šancu uspieť a dosiahnuť svoj vytúžený cieľ. V toto prípade určite platí zásada: " pomaly ďalej zájdeš ".

Marek Herda - spoluzakladateľ MAMMAL/matchmaking/kalendár podujatí
Som promotérom úspešného gala pod názvom TITAN FIGHT NIGHT a často vidím, ako sú chalani nepripravení do profi sveta zápasenia. Mojim cieľom bolo vytvoriť transparentnú ligu, kde je v prvom rade ochrana zdravia zápasníka a až potom samotný výsledok. Pôsobím aj ako tréner v Gladiators Team Gym Partizánske a preto viem, čo všetko je treba podstúpiť pre to, aby zápasník mohol rovnocenne porovnávať svoje sily na profi scéne. Teším sa, že sme založili MAMMAL a že sa mu darí.

Pavol Hartel - spoluzakladateľ MAMMAL/technické zázemie a vybavenie
Som manažérom WOLF PRIDE GYMU, kde mám na starosti mnoho zápasníkov. Často vidím, že podmienky na Slovensku nie sú ešte ani zďaleka ideálne. S mojim i zápasníkmi cestujem po krajinách Európy na rôzne eventy bojových športov a rozhodol som sa priniesť trošku inšpirácie na Slovensko. Aj preto ma myšlienka založenia amatérskej ligy, ktorá bude iná a lepšia nadchla.

MAMMAL je teda amatérska MMA liga, ktorá má transparentný bodovací systém, zdravé konkurenčné prostredie a hlavne je to liga, ktorá dáva zmysel.
Na základe dohôd s promotérmi väčších eventov sa vytvoril zaujímavý motivačný systém, ktorý má za úlohu motivovať zápasníkov k absolvovaniu čo najväčšieho počtu jednotlivých kôl ligy s čo najlepším bodovým ohodnotením.Časom sa dozviete, prečo je dobré, čo najdlhšie zostať súčasťou ligy a ako sa nominovať na pripravované Majstrovstvá Slovenska Amatérskeho MMA. Sme presvedčení o tom, že hlavné myšlienky ligy stoja na pevných základoch, že samotný systém sa stretne s pozitívnym ohlasom a že sa lige bude dariť. Pre viac informácii ohľadom ligy sleduj našu webovú sekciu "NOVINKY". TÍM MAMMAL.